Kamarádky, které spojil LUPUS - povídání o jejich životě

POVÍDÁNÍ O BĚŽNÉM ŽIVOTĚ - kamarádky, které spojil LUPUS - případně i jiné :-)

Příspěvekod Janda » sob čer 09, 2007 4:34 pm

Ahoj všichni... máte pravdu- teď už vím, že to byla veliká chyba. Příště budu doma tak dlouho, dokud mi nebude úplně dobře. Teď se to se mnou pořád táhne a ještě k tomu ten stres v práci - no hrůza. Už počítám dny, kdy mi začíná dovolená a nebudu myslet na práci a vůbec, protože opravdu vypnu....
Jani, chtěla jsem se tě zeptat, zhoršuje se ti astma před bouřkou nebo při ní? Nebo to není závislé na počasí? Mě se to totiž hrozně rozjelo, když byla hrozná bouřka a od té doby jsem ,,závislá" na počasí. Když je celý den hezky nebo pod mrakem jde to, ale jak se během dne změní počasí mám inhalátor na dechové potíže v kapse. Taky mám pocit, že to moc nezabírá, ale budiž, hlavně že je něco...
Báro, zrovna teď mám pocit, že to nezvládám a pořád si říkám, jak by mi bylo, kdybych mohla být doma....proto uvidím, jak to půjde dál, když to nepůjde, tak v práci skončím...- před touhle krizí mi šlo hlavně o práci- nechtěla jsem o ní přijít a dělala jsem pro to cokoliv-chodila s chřikou do práce atd...teď jsem změnila názor a říkám si, mám dvě malé děti, které potřebují hlavně mámu a práce je až na druhém místě.
Báro - taky jdeme teď grilovat. Tak dobrou chuť...
Janda

Příspěvekod Janda » sob čer 09, 2007 4:43 pm

Malá poznámečka - moje práci nikdy nebyla na prvním místě, tam byly vždycky děti, ale práce je teď prostě mnohem méně důležitá... špatně jsem to napsala, tak aby to špatně nevyznělo :oops:
Janda

Příspěvekod Jana » ned čer 10, 2007 2:46 pm

Jando úplně chápu, co nyní prožíváš. Já když jsem chodila do práce byla jsem na tom stejně jako Ty. Chřipka, angíny to vše bylo v pozadí jenom abych nepřišla o dobrou práci. No a potom to šlo se mnou z kopce a byla jsem skoro celý rok na neschopence ze které jsem putovala rovnou do plného invalidního důchodu. Byl to pro mně strašný šok a život mi to otočilo úplně naruby. Celý rok jsem se s touto situací vyrovnávala a stále přesvědčovala doktory, že do invalidky nepatřím. Dnes už vím, že měli 100% pravdu a jenom domácí klid mi dává možnost prát se s lupusem. Člověk až po čase přehodnotí priority a zjistí, že na první místo vždy patří zdraví, takže žádné šílenství s teplotami chodit do práce apod. ono se to po čase načte a tělo se brání. S astmatem jsem na tom stejně, změna tlaku, bouřky, přechody ze zimy do tepla jsou mojí zatěžkávací zkouškou, kdy plíce protestují a tak jim pošlu dávku kortikoidů. Jsem asi jediný človíček v ČR, který se těší na zimu, ale to jenom šeptám. 20. června jedu do HK.
Jana

ahoj holky

Příspěvekod Alenka K. » ned čer 10, 2007 6:39 pm

klepu se zimou jako drahej pejsek. Ted je 14 nad nulou a doma bych to odhadla na daleko min.....nas barak je velice dobre isolovanej.
Tak Olin dojel v pohode z Whitehorsu, nadsenej....i kdyz film nedavali:) Ale koupil si sipy na luk a zustal pres noc u moji kamaradky co ma dve holcicky a tak se dobre bavil. Ale ted mne cekaji dost neprijemne dny....Olin je na odpoledni smene. Takze odvezt ho do mesta na patou na patou a kazdou pulnoc se oblict a jet pro nej do mesta!!!!!Najedu tak 80 km denne. Misha dneska nedela. Zitra bude.....tak to bude dalsich 60!
Olin ted bude delat 6 dni v tydnu, Misha pet.....a uplne jine smeny. Jak to zvladnu....no musim......
mit tak male auticko.....tohle je des na benzin:(
Jinak ja jsem pracovala pred tim, nez se narodil olin, ale jenom jako zastup na bytovem druzstvu a jsem tam moc spokojena. penize slusny, byla jsem tam sama...zadnej sef......stridaly jsme se Diana tri dny a ja dva.
Pak se narodil Olin....a ja uz jsem si nedovedla predstavit jit do prace......sla jsem z nemoci do nemoci. To bylo asi nejhorsi obdobi.
Jeste jsem doufala ze se mi podari se vratit....jeste skoro dva roky. Pak jsem zazadala o invalidni duchod....nastesti. Zazadat o neco pozdeji, uz jsem ho nedostala. Moje kamaradka ma Beckovou zloutenku, delat nemuze, ale prootze si nezazadala o invalidku, tak je uz 15 let na welfaru....a to jenom kdyz se rekne welfar....tak maji lidi pocit, ze je to nekdo desne linej.
Jinak Jando....kazdej potrebuje penize a je mi to jasne jak zvlast mlada rodina s malejma deckama! Takze chapu, ze se snazis chodit do prace....ale je otazka jestli ty penize stoji za ty nervy a kolik vydelas.... A jestli by se mozna nevyplatilo byt nakonec doma...protoze zena ktera pracuje musi vic utracet. Je dobre ze to dneska uz vidis z hlediska...."mam male deti, ktere mne potrebuji."Protoze to je to nejdulezitejsi....a mama nemocna utahana mama, ktera nema ni nic cas, a navic ty nervy at chces nebo ne tak preneses na rodinu....nevim nevim. No preju ti moc aby ses z toho dostala, ale neri to jako predtim silou vule. Vidis, ze se to nevyplaci.
Baru tak at u vas vsechno vyjde a uzijte si to grilovani:)
Ja ted premyslim, co dneska varit...v podstate jenom pro Mishu. Olin bude veceret v praci v restauraci.
Alenka K.

Příspěvekod Jana » ned čer 10, 2007 9:05 pm

Alenko, tak vidím, že rady umíš také rozdávat na potkání, ale sama sebe také nešetříš. My jsme si všechny až moc podobné. U druhých vidíme, co pro ně není dobré, ale už nám nějak nedochází, že ty samé chyby děláme také, takže Alenko buď na sebe opatrná a hlavně se nepřetahuj. Báro v jednom dopísku jsi se zmínila o rychlé dobrotě, nepečené střeše, napiš mi prosím recept. Myslím, že i ostatní děvčata ocení rychlou dobrůtku pro své nejbližší. Zapomněla jsem se pochlubit naše Lucinka dokončila vysokou školu a koncem měsíce bude promovat, konečně milá zpráva po všech těch starostech. Alenko Tobě posílám sluníčko a trochu toho nesnesitelného vedra, které je u nás, ať se ohřeješ. Mějte se prima.
Jana

Holky , pekne vas zdravim,

Příspěvekod Bara » ned čer 10, 2007 10:24 pm

a jsem rada, ze dnesni den skoncil a ja konecne sedim. I kdyz jsem mela vsechno pripravene, tak stejne musim u vseho asistovat. 10 lidi a tri deti, nastesti bylo teplo a sedeli jsme venku, nebylo slunicko a tak to bylo prijemnejsi. Maso se mi povedlo, kotlety jsem nalozila do provensalske marinady a z kureciho masa udelala saté (hodne), na opekani klobasek uz nedoslo, meli plna bricha, protoze jsme zacali kavou a dortem, pak syr a zeleninovy salat a slane harinky (ty ja ale nejim, me to smrdi) Na zaver jsme jeste opekli platky cerstveho ananasu a k tomu kopecek zmrzliny.

Jano, tu strechu jsem nahodou nasla na www.babinet.cz Na diskuznich forach si tuknes na "kuchynka" a sjedes si na "upecme si". Na str.2 asi v polovine si tuknes na strecha, bozsky zakusek. Tam je uveden recept a i dalsi diskuze, co je mozne vylepsit, zmenit atd. A kdyz se vratis na str.1
tak tam na "rychla tvarohova buchta" je uveden cely postup od Bety. Tahle dama tam dala 1.6. fotograficky postup. Je to tak polopaticky, ze uvidis, ze je to strasne jednoduchy. Vysledek se jevi slozity a pracny, ale opak je pravda. Uspech zarucen. Ja jsem nedelala tu variantu s celou kostkou masla, dala jsem jen kousek, pouzila tucnejsi tvaroh, prilehcila (trosku) naslehanou slehackou a krasne mi to ztuhlo. Dovnitr jsem pouzila cerstve jahody a kompotove mandarinky. Poprve jsem tam dala kompotove broskve, taky moc dobry....... uvidis !!!!!!!
Jo, a jeste gratuluju ke studijnimu uspechu, to ses pysna mama,co???
Bara

holky

Příspěvekod Alenka K. » pon čer 11, 2007 3:27 am

tak predevsim moc blahopreju! Obema, Tobe i Lucince. Dela ti jen radost, vid? Urcite to byl nadherny pocit.
Ja jsem prave odvezla Olina do prace a o pulnoci pro nej musim jet. Neni to zadna legrace....ale co mam delat? No schvalne...jak to vyresit? Jsem rada, ze oba pracuji, ze nejsou na praci lini.....ze nelitaji po flamech a maji zodpovednost. A jsem sama......Kennedy bude jeste nejmin mesic a spis vic v Cesku. Takze situace nema reseni! Zitra to bude horsi....zavezt Mishu do prace na 11.30, pak Olina na ctvrtou hodinu, Misha konci v 6.30, Olin zase kolem pulnoci. Proste....jsem taxisluzba. Neda se nic delat......Jsem si jista ze vy byste holky vsechny delaly totez.
Baru vubec se nedivim, ze jsi utahana.....Ja jsem uz taky a to za sebou nemam takovou sichtu jako ty. Zada mne boli cim dal tim vic.....casto brecim...vycerpanim a bolesti. Mam pocit ze proste uz nezvladam.Ale pres noc si trochu odpocnu a zase to jde....musi!Na ten recept se podivam...no spis se na nej podiva Olin....jeste ze nekdy vari on!
Alenka K.

Příspěvekod Janda » úte čer 12, 2007 12:16 pm

Ahojky, koukám, že jsme na tom všichni stejně - únava a vyčerpání nás prostě trápí den co den.
Minulý týden jsem měla hroznou krizi, teď už jsem snad z nejhoršího venku a začínám zase řešit každodenní starosti. Aby toho nebylo ale málo, zrovna kupujeme nové (ojeté)auto, takže shánění a starostí ještě přibylo. - Já budu mít hrůzu do toho sednout řídit to - škrábanec na starém autě mi přece jenom tolik nevadil, ale teď by mi asi manžel opravdu ,,poděkoval".
Jani, Lucince moc blahopřeju. Tak teď musí být úplně šťastná - je vdaná za skvělého kluka ( nebo alespoň tak se mi jevil, když jsem ho viděla), se zdravíčkem už snad nemá tolik trápení a studium úspěšně zakončila - co víc si přát viď? Moc ji ode mě pozdravuj...
Alenko, zítra to bude v práci rozhodující - dojde k nějakým personálním změnám, tak když se budou týkat i mě, zas tak vadit mi to nebude... Napíšu pak co se dělo a jak to dopadlo. Mějte se všichni a hlavně odpočívejte - dnes už vím, že je to jedna z nejdůležitějších věcí a budu se tím řídit.
Janda

Příspěvekod Jana » úte čer 12, 2007 9:32 pm

Báro moc děkuji za odkaz na "střechu", chystám pro naše mladé oslavu na ukončení studia a tak se mi tahle dobrota bude hodit. Honzík zítra dělá státnice a obhajuje diplomovou práci na Elektrotechnické fakultě v Brně, tak mu držte prosím pěsti pro štěstí aby mu vše dobře dopadlo. Lucince jsem blahopřání vyřídila. Máte pravdu, že jsem pyšná mamina, ale která z nás by nebyla? Vymýšlela jsem nějaký dárek pro Lucku i Honzíka. Ve své malé domácnosti mají vše a tak jsem jim zamluvila pobyt v Karlově Studánce aby nabrali trošku sil do pracovního procesu. Lucinka už nastoupila do práce a Honzík začne od 1.7. Jelikož nemají zatím nárok na dovolenou, tak pojedou od 5.7. do 8.7. ještě, že existují svátky. Budou bydlet v pěkném penzionu, tak jenom aby jim vyšlo počasí. Jando vůbec se nestresuj a personálními změnami v práci, pro Tebe je důležitá pohoda a klid. Vůbec se divím, že Ti ještě nenavrhli invalidní důchod. Vím, že to zní hrozně a člověk se s tím těžko smiřuje, ale z vlastní zkušenosti můžu říci, že mi to moc pomohlo. Alenko, jak dlouho budeš dělat taxislužbu? Děvče mysli také trošku na sebe. Tak jdu zalehnout, manžel i chlupáčci už spinkají a já tu ještě straším. Přeji všem dobrou noc.
Jana

Jani

Příspěvekod Alenka K. » stř čer 13, 2007 10:07 pm

drzim palecky, vzdyt vim, ze Honzik je jako tvuj! Holky....ja nezvladam ani nic napsat.....ono se to rekne byt v invalidnim duchodu. Pretiskuju z nasi internetove stranky protoze nemam umyte nadobi, nemam veceri.....barak je mess a ja nemam cas neco jeste napsat sem.
ja jsem se zmenila na soukromou taxisluzbu bohuzel neplacenou. Olin dela sest dni v tydnu. Problem je, ze krome te soboty uz dela jenom odpoledni smenu. Takze trikrat tydne vezu Mishu do prace, Driv jsem mu dala auto a on se s nim vratil. Ted potrebuju auto pro oba, takze Mishu odvezu na 11.30 (25 km jedna cesta tam a zpatky) Na patou vezu zase Olina do restaurace (40 km cesta tam a zpatky), Pak na 6.30 zajedu pro Mishu (dalsich 25 km) a v noci si jeste zajedu pro Olina (mezi druhou a treti rano) Dalsich 40 km!
Kdyz Misha nedela je to klidnejsi....vezu jenom olina, navecer tam k ranu zpatky.Stejne ale najedu 80 km a pri soucasnym cenach benzinu je to naprosty des! Jeste ze mame ted celou noc svetlo!
Takze veskere deni kolem mi unika. Jsem matka na cestach.
Dneska se mi hlasily terapistky ze za mnou prijedou, ze jsou prave v Dawsonu) ale odmitla jsem to, Co mam delat to vim, i kdyz cas na to nemam (chodit a chodit a chodit) jenze ja spim, varim a umyvam nadobi. Kdyby tak k necemu byly....jako treba mi umyly kuchyn tak je privitam s otevrenou naruci...Ale takhle jsou mi k nicemu. V televizi, kdyz jsem byla ve Vanvouveru bezela reklama....co dokaze udelat caveman dokaze i terapistka. Byla to nase nejmilejsi reklama a nebyl to vtip, byla to kruta pravda.Misha potrebuje penize na skolu, takze jedine co po nich obou chci, je aby kdyz delaji mi zaplatili za benzin. Olin ted setri na bush buggy. To nocni vstavani je des. Jsem unavena........
Alenka K.

Příspěvekod Jana » čtv čer 14, 2007 12:45 pm

Alenko jsi opravdu nenapravitelná, ale vím, že je to těžké. Každá máma chce svým dětem pomáhat a má radost, že je užitečná. Měj ale na paměti svůj zdravotní stav. Jinak Honzík úspěšně ukončil VÚT a tak máme inženýra. Spadl nám všem kámen ze srdce, protože toho stresu v poslední době bylo víc než je zdrávo. Od mladých jsem jenom slyšela pojmy státnice, diplomka a úplně jim chyběl úsměv. Teď už to jsou zase Ti príma lidičky. Zapomněla jsem napsat, že CT i EEG vyšetření mozku mám úplně v pořádku, což se mi moc ulevilo. Včera jsem dělala "střechu" a jelikož se mi v popisu zdála malá (u nás musí být, co se jídla týče všechno mega), tak jsem ji zvětšila, trošku jsem zápasila s tvarem, ale nakonec to dopadlo dobře, tedy ještě nevím, jak chutná, protože je v lednici. Gruntuju ložnici, tak se mějte prima.
Jana

Jani

Příspěvekod Alenka K. » čtv čer 14, 2007 7:14 pm

co ti budu povidat znas to....v Ceska mi kamaradka vytykala, proc nemuzou jezdit na kole a tak.....jasne olin si odjede 20 kilaku na kolem pak celej den na nohach (a ze se tam nezasavi za celej den) a pak ve tri rano zase nasedne na kolo a pojede dvacet kilaku domu! No uznej......
S mishou je to stejne jen ne tak daleko....taky si nikdy v praci nesedne. Jenom ze to je jenom 25 kilaku. No rekni nechala bys vlastni deti aby se takhle sedrely? Ja vidim, jak Olin uz mele z posledniho...jeste na dva dny a pak konecne vikend.....dela uz od soboty do patku.
Blahopreju k panu inzenyrovi:) A tobe k tomu uspesnemu scanu na hlavu!
Dve krasne veci na slaveni....jdu se kouknout jak se dela ten dort. Uzijte si to v klidu, pohode a lasce. Jak se maji peisanci?
Alenka K.

Jando

Příspěvekod Alenka K. » pát čer 15, 2007 6:53 pm

neozyvas se......jak to s tebou vypada, uz je ti lip? Koupili jste to auto? Jak je to s praci?
Alenka K.

Příspěvekod Jana » ned čer 17, 2007 7:27 pm

Alenko já Tě plně chápu, že se snažíš dětem usnadnit jejich pracovní nasazení. Upřímně ani já bych nebyla jiná. To se jenom lehce druhým radí, protože se lépe vidí to vyčerpání. Máme za sebou další horký víkend. Děvčata nevím jak vy, ale já si připadám jako vyždímaný citrónek. V sobotu jsme na zahradě grilovali, bylo to prima, přišli mladí a tak jsme byli celá rodinka pohromadě. Já jsem byla zalezlá pod pergolou, kterou mi loni Frantík postavil a tak na mně slunko nemohlo, ale vedro bylo stejně. Belinka s Robinkem ta vedra také dost těžko snášejí. Minulý týden jsem je nechala ostříhat, tak vypadají jako dvě špagetky. Alenko pokusím se znovu odeslat fotografie. Nevím proč Ti nejdou rozbalit, protože všem, co jsem je poslala neměli problémy. Co dělá Tvoje Belinka? Děvčata, co je s Mony? Dlouho se neozvala.
Jana

Příspěvekod Janda » pon čer 18, 2007 10:06 pm

Ahoj všichni, tak jsem se konečně dostala k počítači. Koukám, že jsme tady na tom všichni stejně - úplně hotový, vyždímaný a přetažený. To byl asi nějaký divný týden.
Jedna z mála hezkých věcí, která se mi minulý týden stala, byla koupě nového auta. Je fakt hezký - ford focus,tmavě modrá barva. V pátek jsme s ním jeli do Prahy za moji sestrou a víkend se tam opravdu vydařil. Já jsem si tam konečně odpočinula a trochu se dostala z té krize. (I když jsem tam vyhrávala soutěž o největšího spáče a dokonce jsem porazila i moje malé děti)-konečně jsem mohla trochu spát a tak jsem to doháněla :-).
Jenže zítra jdu zase do práce a hromy, blesky tam budou pokračovat. Dneska jsem se dověděla další špatné zprávy, které musím řešit a tak mě nečeká nic příjemného -už aby byla ta dovolená...
Po dovolené se vrhneme se sestrou na chystání její svatby, tak přijdou konečně příjemné starosti...mějte se a odpočívejte.
Janda

PředchozíDalší

Zpět na NA KUS ŘEČI