Zahradní slavnost.

soužití s potomky

Zahradní slavnost.

Příspěvekod Katka » pát čer 02, 2006 8:17 am

Drazí přátelé,
musím se Vám všem pochlubit , jak z mé pubertální 14ti leté dcery začíná vyrůstat šikovné a tvořivé stvoření:-))
Píši to trochu i proto , abych udělala touto cestou menší reklamu (která na Kudlance určitě není zakázána, jedná-li se o dobrou věc) škole ,,Petřiny - sever". Tato základní škola s rozšířenou výtvarnou výchövou se nachází v Praze 6, na Petřinách. Musím tuto školu vychválitaž do nebes, neboť s našich potomků vychovává opravdu velice kreativní a nápadité lidi. Je to škola jako každá jiná, jen se v ní nachází poměrně dost učitelů kteří jeví opravdový zájem o své žáky, a dokládají to i tím, že se s nimi v průběhu celého roku připravují na zahradní slavnost, která se koná každý rok 1.6..
Včera jsem na ní už potřetí byla a znovu jsem byla uchvácena! Jako první probíhá samozřejmně i cvičební a dramatický přednes žáků mladších ročníků, pak škola představí teba i nové členy učitelského sboru, vše se koná na pěkně upravené zahradě, kde je velké podium a spoustu lavic pro rodiče. V rohu zahrady ohniště s buříkama , pivo párky , v jídelně možnost občestvení, na zahradě výtvarná výstava prací žáků pod širým nebem. Tomu všemu vrcholí aukce, která probíhá tak, že kdo má zájem dostane číslo, prohlédne si vystavené a prodávající věci (jejichž cena jsou za materiál a zasklení apod.) . Většinou jsou to opravdu výstavní práce vhodné klidně i do obývacích pokojů luxusních byt , přičemž jen oko dobrého znalce rozpozná rozdíl od moderních umělců :-)) Některé obrazy se z pětistovkových vyvolávacích cen dotanou klidně (bohužel k mé škodě) až na 2 000 ,-Kč. Výtěžek z aukce jde škole na výtvarné potřeby, což je skvělý nápad, rodiče tím automaticky přispívají na školu aještě si odnáší skvělé práce domů. Vrcholem všeho je naprosto bombastická módní přehlídka , kdy žáci starších ročníků dostanou na začátku roku téma (letos např. stroje, surealismus, a lidské vlastnosti) , celý rok se připravují za pomoci profesorského dozoru, nacvičí si skvélou choreografickou úpravu a 1.6. ten ,,koncert" rodičům předvedou! Za některé modely by se nemusela stydět ani nejuznávanější návrhářka, kdy z modelů těchto žáků, poznáte , jestli se jedná o vlastnosti jako je např. malichernost, zlost, vášeň, láska...... Nádhera!
Bohužel vše mám natočené pouze na videu, takže fotografiemi nemohu přispět , ale fotografie ze zahradní slavnosti určitě najdete na: http://www.zspetriny.cz/.

zdraví všechny Katka
Katka
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv kvě 18, 2006 9:31 am

Zpět na DĚTI MILÉ, PUBERŤÁCI A JINÁ HAVĚŤ

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
[CNW:Counter]